2018.11.19. 06:58
Mézkirálynő tette még édesebbé a mézes reggelit a Kőkútiban
A tatai Kőkúti Általános Iskola előterének díszítése már-már egy méhkaptárra hasonlított. Ez nem is volt véletlen, hiszen itt tartották a Mézes reggeli elnevezésű programsorozat országos kiemelt rendezvényét.
A tatai Kőkúti Általános Iskolában tartották a Mézes reggeli elnevezésű programsorozat országos kiemelt rendezvényét.
Fotó: Zantleitner Ingrid/24 Óra
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) 5. alkalommal rendezte meg Mézes Reggeli programját. Minden év novemberének harmadik péntekén az ország méhészei felkeresik a lakhelyükhöz közeli iskolákat, óvodákat, és a gyermekekkel mézet kóstoltatnak, mesélnek a méhek titokzatos világáról. Ezzel az a céljuk, hogy már az apróságok is megismerjék a méz jótékony hatását, a mézfogyasztás szükségességét és a méhek természetben betöltött nélkülözhetetlen szerepét.
Ez most sem volt másképp. A Kőkúti iskolában tartott rendezvényen megjelent többek között dr. Nagy István agrárminiszter, és dr. Robert Kokalj, Szlovénia magyarországi nagykövete is. A diplomata a Mézes reggeli ötletgazdáját képviselte. A vendégeket Lesti Kitti, 2018 mézkirálynője üdvözölte.
Az agrárminiszter a világ legjobb, legegészségesebb élelmiszerének nevezete a mézet. Kiemelve, hogy minden hatodik, általunk elfogyasztott élelemnek valahogy köze van ezekhez a szorgos rovarokhoz.
A nagykövet egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy szlovén kezdeményezésre, a magyarok támogatásával az ENSZ az idén elfogadta, hogy a Méhek világnapja május 20-a legyen.

Bencsik János, a Tatai-medence országgyűlési képviselője említést tett arról, hogy a mézes reggelin keresztül egy fantasztikus „életető erőt” is megismerhetnek a diákok. Michl József, a város polgármestere pedig tiszteletét fejezte ki a hazai és a megyei méhészek áldozatos tevékenységéért. Az Agrár Marketing Centrum ügyvezető helyettese, Giczi Gergely arról szólt, hogy a két évtizede folytatott termékpályakampányaik fókuszába az idén a méz került. Simonné Venter Éva, a megyei méhészegyesület elnöke pedig elmondta, hogy ebben az esztendőben, szűkebb hazánkban 8300 tanulóhoz jutott el a mézes reggeli.
Megdőlt a rekord
Bross Péter, az OMME elnöke úgy összegzett, hogy öt éve, az első programban 67 iskola volt érintett, ahol a méhészek, a termelők és szaktanácsadók segítségével a gyerekek megismerkedhettek a leggyakoribb hazai mézfajtákkal és meg is kóstolhatták azokat. Péntek délelőtt aztán már minden korábbi rekord megdőlt, hiszen 911 közintézményben, több mint 153 ezer diák „mézes reggelizett”.