Tragédia

2025.06.14. 07:08

Pár ezer forintért öltek meg egy taxist Tatabányán, sokkoló, ami az éjszakában történt

Felfoghatatlan és megmagyarázhatatlan, ami a megyeszékhelyen történt. A tatabányai taxisgyilkosság a város történetének egyik legborzasztóbb tragédiája.

Nincsenek szavak arra, ami azon az ominózus éjszakán történt Baromállásdűlőben, a Szőlődomb utca végén. A 28 éves Gábornak olyan okból kellett meghalnia, amire nincs magyarázat. Az eset egész Tatabányát és a taxistársadalmat is megrázta. A tatabányai taxisgyilkosság után saját magát buktatta le az elkövető. Családok mentek tönkre, rengetegen búcsúztak a megyeszékhely szeretett taxisától.

Tatabányai taxisgyilkosság - Gábor halála a város egyik legsokkolóbb tragédiája
Tatabányai taxisgyilkosság - Gábor halála a város egyik legsokkolóbb tragédiája
Forrás: 24 Óra/archív

Sima fuvarnak indult, vérengzés lett belőle

2005 szeptember végén járunk, azon az éjszakán, amely mai napig fekete foltja és gyásznapja Tatabányának. A szerencsejáték veszélyes dolog. Nem csak azért, mert könnyen okoz függőséget, hanem azért is, mert olyan szörnyűségekre képes rávenni az embert, mint amit akkor F.R. hidegvérrel megtett. A 22 éves focista játékautomatán próbált szerencsét, de az elpártolt mellőle, így pénz nélkül maradt. Ezután hívta a taxit. Gábor, a taxis haza is vitte Tatabánya-Kertvárosba. Normál esetben itt véget ér egy fuvar mindenféle izgalom és egyéb történés nélkül. Ez az éjszaka más volt.

F.R. ekkor már eltervezte, tudta, mi fog történni. Meg is kérte Gábort, hogy várja meg, mert ez még nem a végső úti célja. A fiatal sportoló berohant a házába, hogy egy kést vegyen magához, majd visszarohant a taxiba. Egy közeli, elhagyatott helyre vitette magát, de Gábor még ekkor sem gyanakodott. Mikor megérkeztek, a fiatal kést rántott és pénzt követelt. A 28 éves taxisofőr védekezni próbált de F.R. pont a combi ütőerét szúrta meg, így pillanatok alatt elvérzett.

A taxisgyilkosság helyszíne
Tatabányai taxisgyilkosság - elhagyatott helyre vitette magát a fiatal sportoló
Forrás: 24 Óra/archív

Tatabányai taxisgyilkosság - így bukott le az elkövető

A végzetes szúrás után a gyilkos otthagyta a férfit, majd hazasietett, ahol a ruháit próbálta elrejteni. Ekkor következett az újabb megdöbbentő fordulat. Nem elbújt vagy menekülni próbált, visszament a taxihoz a még ott található értékekért. Horrorakciójának ekkor vége is szakadt, ugyanis ott tetten érték a rendőrök. Korábban a 24 Óra is megírta hasábjain, hogy a sportoló gyilkosági szándékát tagadta, azt azonban beismerte, hogy ő volt az, aki kirabolta és megölte Gábort. Ráadásul az is kiderült, hogy nem ez volt az első ügye. Vagyon elleni bűncselekmények miatt több eljárás is indult már ellene.

Pár ezer forintért kellett meghalnia Gábornak

Három család életét tette örökre tönkre azon az éjszakán F.R. Csupán 9 ezer forintért és mobiltelefonért ölt a fiatal sportoló. Gábort szülei mellett menyasszonya is siratta. Rengetegen hívták a diszpécsereket, hogy együttérzésüket és részvétüket fejezzék ki. A fiatal taxist mindenki megbízható és becsületes embernek ismerte. A tatabányai taxisokat is teljesen lesokkolta az eset. A sofőr temetésére békés demonstrációt is szerveztek. A taxisok Újváros határából a Győri úton át a hajdani VII-es telepig vonultak a temetés napján. A síron fehér szegfűk gyászolták a 28 éves fiút, barátot, kollégát, vőlegényt.

Az elhagyatott környéken végzett áldozatával az egykori gólkirály
Családok életét tette örökre tönkre a hidegvérű gyilkos
Forrás: 24 Óra/archív

Sikeres gólvágó gyilkolt

Az is kiderült, hogy F.R. a Vértesszőlős focicsapatában játszott csatárként. Sikeres volt a sportban. Az egy évvel korábbi szezonban gólkirály lett, a szörnyű gyilkosság előtti találkozón pedig ő szerezte a csapat győztes gólját. Akkor az egész szőlősi csapatott lesújtották a történtek. Lapunknak elmondták, hogy fogalmuk sem volt arról, hogy csapattársuk a pályán kívül milyen életet folytat, azonban azt tudták, hogy fűtötte a játékszenvedély. 

Életfogytot kapott a gyilkos

A fiatal gyilkos tette nem maradhatott büntetlenül. F.R.-t életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték és 10 évre eltiltották a közügyektől, másodfokon a Győri Ítélőtáblán hagyták helyben a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság döntését. Az akkori ítélet értelmében legkorábban 2037-ben szabadulhat.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában