2022.05.03. 11:26
Izgalmas kihívás várja az alkotókat a filmkészítő maratonon
A résztvevőinek mindössze 24 óra áll majd a rendelkezésükre május 14-én a filmjük elkészítéséhez.

A környezettudatos gondolkodás elősegítésére idén is meghirdetik a Shoot4Earth – Forgass a Földért! rövidfilmpályázatot. A filmkészítő maraton résztvevőinek mindössze 24 óra áll rendelkezésükre filmjük elkészítéséhez, a beérkezett pályaműveket mások mellett Szabó István Oscar-díjas filmrendező zsűrizi. A magyar kezdeményezésű versenyt filmesekkel, környezetvédőkkel összefogva hirdetik meg május 14-ére.
A rendezvény célja, hogy a film tudatformáló eszközeivel hívja fel a figyelmet a fogyasztói szokások megváltoztatásának szükségességére a mindennapi életvitel során.
A szervezők a verseny kezdetén, a rajt pillanatában időzónánként több elemet ismertetnek, amelyből egyet kötelező beépíteni a versenyfilmbe. A filmkészítő játékra bárki jelentkezhet a világ bármely részéről. Nevezési díj, korosztályi és technikai megkötés nincs. A film lehet élőszereplős rövidfilm, videoklip vagy animáció.
A 24 órás maraton (az időzónák figyelembe vételével) egyszerre, egy időben zajlik a világon. Regisztrálni a verseny kezdetéig a verseny hivatalos weboldalán lehet.A kötetlen műfajú filmek forgatásánál digitális kamera, kamerás mobiltelefon vagy kameraként működő fényképezőgép egyaránt használható. A résztvevő stáboknak, amelyek akár egyszemélyesek is lehetnek, maximálisan 1 perc hosszúságú filmekben kell felhívni a figyelmet arra, hogy a mindennapokban odafigyeléssel, takarékossággal, tudatossággal mit tehetünk környezetünk megóvásáért. Az elkészült alkotásokat fel kell tölteni az internetre a játék versenyszabályzati kiírásában meghatározott módon.
Elismert, nemzetközi zsűri dönt az alkotásokról
A zsűri elnöke Lawrence David Foldes, az Oscar-díjakat odaítélő amerikai filmakadémia és a Diák Oscar-díj Végrehajtó Bizottságának tagja, társelnöke Szabó István Oscar-díjas filmrendező és Sandeep Marwah, az Indiában filmes képzést is nyújtó Ázsiai Filmes és Televíziós Akadémia alapító elnöke. A verseny művészeti igazgatója Karl Bardosh, a New York Egyetem (NYU) művészeti iskolájának tanára lesz. A verseny alapító versenyigazgatója Kindl Gábor.
A versenyt a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara (PTE KPVK) és a Forgass a Földért Alapítvány szervezi. Fővédnöke Szili Katalin, miniszterelnöki megbízott, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács tiszteletbeli elnöke, a Pécsi Tudományegyetem kuratóriumi tagja, a zöld egyetem programok vezetője. A lebonyolítás szakmai csapatát a PTE KPVK gyártásszervező hallgatói adják. A 24 órás filmkészítő maraton megvalósítását az egyes országokban regionális producerek segítik.
Borítóképünk illusztráció (Shutterstock)