2022.11.24. 05:05
Kisfiával együtt akart öngyilkos lenni egy balesetet okozó nő a 85-ös úton
Súlyosabb büntetést kapott az a nő, aki autóval szándékosan áttért a szemközti sávba, hogy frontálisan ütközzön egy arra haladó járművel, mert öngyilkos akart lenni és a gyerekét is magával akarta vinni a halálba.
Forrás: Shutterstock
Fotó: ArtOlympic
2017. május 5-én egy nő a gyerekével együtt utazott. A kisfiú a kocsiban hátul, biztonsági gyermekülésben ült. Anyja öngyilkos akart lenni,
ezért elhatározta, hogy nekihajt egy másik autónak.
A 85. számú főúton legalább 114 km/h sebességgel haladt, amikor áttért a menetiránya szerinti bal oldali sávba. A szemből érkező autó vezetője lassított és a jobb oldali padka felé kormányzott, a nő viszont lassítás nélkül nekihajtott a Győri Fellebbviteli Főügyészség Origónak küldött közleménye szerint.
Az autó, amiben a nő és a gyerek ült, többször átpördült, végül úgy állt meg, hogy az oldalára borult.
Az anya és ötéves gyermeke – köszönhetően annak, hogy mindketten használták a biztonsági övet – nyolc napon belül gyógyuló sérülésekkel megúszták az esetet. A vétlen sofőr nem sérült meg, de az autója totálkáros lett. Ha nem csökkenti a sebességet és nem húzódik le jobbra, biztosan halálos baleset lett volna belőle.
A nőt elmeorvos vizsgálta meg.
Megállapította, hogy pszichiátriai betegsége súlyos fokban korlátozta őt abban, hogy a cselekménye következményeit felismerje, és ennek megfelelően cselekedjék.
Ugyanakkor nem volt beszámíthatatlan, vagyis elítélhető. A Győri Törvényszék a balesetet okozó sofőrt minősített emberölés kísérlete és rongálás miatt két év börtönbüntetésre és öt év közúti járművezetéstől eltiltásra ítélte. A börtönbüntetés végrehajtását öt év próbaidőre felfüggesztette. Az ítéletet a nő és a védője tudomásul vette, az ügyész viszont a közúti járművezetéstől eltiltás tartamának az emelése érdekében fellebbezett. A Győri Ítélőtábla az ügyészi fellebbezést indokoltnak látta, így több közlekedési szabályt is megszegő, ezzel mások életét szándékosan veszélyeztető nő közúti járművezetéstől eltiltás büntetését nyolc évre súlyosította.
Ha Ön vagy a környezetében valaki krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes lelki elsősegély számot!