Bulvár-celeb

2021.07.19. 07:56

Olyan borzalmas volt, azt hittem, megszülöm a babámat – terhes kismama élte át a pokoli tüzet Józsefvárosban

Háztetőről menekítették ki a budapesti lakókat, miután felgyújtottak egy szállót a VIII. kerületben.

Olyan borzalmas volt, azt hittem, megszülöm a babámat – terhes kismama élte át a pokoli tüzet Józsefvárosban

Budapest, 2021. július 18. Tûzoltók a fõváros VIII. kerületében, a Koszorú utcában, ahol tûz keletkezett egy munkászállóként mûködõ épület második emeletén 2021. július 18-án hajnalban. A lángok a tetõszerkezetet és a szomszédos épület tûzfalát is elérték. A tûzoltók a tetõrõl négy embert mentettek le, az érintett épületeket kiürítették. A nagy erõkkel kivonuló tûzoltók nyolc vízsugárral eloltották a tüzet. MTI/Mihádák Zoltán

Forrás: MTI / Mihádák Zoltán

Fotó: Mihádák Zoltán

Vélhetően szándékosan gyújtotta fel az épületet egy 35 éves budapesti férfi a Koszorú utcában tegnap hajnalban. A lángok munkásszállónak nevezhető ingatlanról hamar átterjedtek a többi lakásra és a szomszédos épület tűzfalát is veszélyeztették, ezért egy időre az ott lakóknak is el kellett hagyniuk az otthonukat.

Amikor a Bors a helyszínen járt, néhány lakó éppen magához vett néhány értéktárgyat, majd az épület kapuját hatóságilag lezárták. Úgy tudjuk, a gyújtogatás hátterében szerelemféltés állt.

Varga Rudolf, az épület egyik lakója a Borsnak elmondta, az önkormányzat azonnal elhelyezte őket, mert a lakóhelyük használhatatlanná vált.

Egyetlen éjszaka alatt mindenemet, az egész életemet elveszítettem.

Porig égtek a ruháim, az ágyneműim. Most sikerült kimenekítenem egy fazekat, így legalább főzhetek magamnak egy pörököltet. Ennek is örülnöm kell – mondta a férfi.

Fotó: Knap Zoltán

A helyiek szerint egyébként az alig néhány négyzetméteres szobákért a tulajdonos 50-75 ezer forintot kér havonta.

Ezeket még szobának se nevezném! A spejz talán helytálló kifejezés rájuk! Nem embernek való lukak, két ágy is alig fér el bennük – vallotta be az egyik lakó.

A szemközti házban élő Brigitta hajnali kettő előtt arra lett figyelmes, hogy füst ömlik ki a kigyulladt épületből.

A nagy meleg miatt nyitott ablaknál aludtam, ezért éreztem az orrfacsarós bűzt.

Nem fogtam fel azonnal, mi történik, de amikor kinéztem az ablakon, azt láttam, hogy a tűzoltók egy létrán éppen egy idős bácsit menekítenek ki a tetőablakon keresztül. Volt, aki a kéményen állva várta meg a segítséget. Olyannyira borzalmas élmény volt, hogy azt hittem, még éjjel megszülöm a második babámat – simogatta meg a hasát a kismama.

Fotó: Knap Zoltán

Dávid és Bettina a szomszédos épület egy földszinti lakásában él a családjával. A tüzet az éppen a 24. születésnapját ünneplő lány észlelte először. Ő értesítette a tűzoltókat.

Láttuk, hogy a lángok nagyon magasra, szinte a kéményig csapnak. Körbeszaladtam, minden lakásba bekopogtattam, majd a lakásunkból vizes konyharuhákat hoztam, hogy a szomszédok között osztogassam. Kimenekítettük az iratainkat, majd a tűzoltók kérésére kimentünk az utcára várakozni. Legalább másfél óráig nem jöhettünk vissza, addig izgultunk, hogy megmarad-e az otthonunk. Mi szerencsések vagyunk – magyarázta a testvérpár.

A tűzesetben végül senki sem sérült meg,

Csécsi Soma, a BRFK szóvivője a Borsot úgy tájékoztatta, hogy a 35 éves feltételezett elkövetőt őrizetbe vették. Ellene közveszély okozása miatt indul eljárás.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!