2005.12.06. 17:59
Szennyezett cukrot találtak
Szerbia és Montenegróban, a dél-bánáti körzet egészségügyi felügyelősége a nagybecskereki cukorgyár termékében fémhulladékot talált és mintegy 800 tonna cukor forgalmazását tiltotta meg.
Jelenleg is folyamatban van a laboratóriumi vizsgálat, amely segítségével az illetékesek azt igyekeznek kideríteni, hogyan történhetett meg, hogy szennyeződött a cukor, jelenti a CENA hírügynökség. A felügyelőség a mintavétel során a megengedettnél jóval nagyobb vasrészecske-mennyiséget állapított meg a nagybecskereki cukorban. A szakértők szerint a vasrészecskék jelenléte a cukorban nem jelent veszélyt az ember egészségére.
Dragan Mitrovics, a nagybecskereki cukorgyár igazgatója tudott a fémhulladék jelenlétéről, állítása szerint ezt a cukrot már el is adták egy újvidéki és egy verbászi vásárlónak. A vevők aláírtak egy nyilatkozatot, miszerint nem fogják emberi táplálékként felhasználni, illetve nem fogják kiskereskedelmi forgalomba bocsátani a cukrot.
Az igazgató szerint általában a cukorrépakampány kezdetén jelenik meg fémhulladék a cukorban, és ezt a cukormennyiséget más körülmények közöt újra feldolgozzák, felolvasztják és az eljárás folyamán kiszűrik a szennyeződéseket, áll a jelentésben.