Egyperces

2016.10.04. 12:38

Ez történik, ha hidraulikus prés alá teszünk egy lengéscsillapítót (videó)

Az eredmény egészen meglepő.

BAMA

Ezt otthon ki ne próbálják – figyelmezteti a nézőket a Hydraulic Press Channel a legújabb videójában, és ez az elővigyázatosság talán fölösleges is, hiszen aligha van az átlagembernek otthon hidraulikus prése. A YouTube-csatorna koncepciója ugyanis pontosan az, mint amit a neve is sugall: van egy böhöm nagy és nagyon erős prés, ami alá különféle dolgokat pakolnak be, beindítják a masinát, a fejleményeket pedig lefilmezik. Most a lengéscsillapító volt a soros.

A HPC-gárda egy Toyota Corolla rugóját tette ki az iszonyatos nyomásnak, és az eredmény egészen meglepő lett:

A lengéscsillapító, bár lepattogzott a külső rétege, és azért zilált is lett, végeredményben sokkal jobb bőrben hagyta el a prést, mint amire számítani lehetett. Azért rendben van ez a Corolla!

Viszont ha mégis van otthon hidraulikus présünk, akkor tényleg ne próbáljuk ezt ki, mert elég egy apró malőr, és a túlfeszített rugó kilő, akkor meg a Jóisten sem állítja meg.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!