vízilabda

2017.09.06. 06:39

Aligátor-kupán készült a szezonra az EBP-Tatabánya

A II. Aligátor-kupán a harmadikok lettek a tatabányaiak. A megméretés tapasztalatait az októberi rajtig hasznosítják a vízipólósok.

P. J.

Hat élvonalbeli csapat részvételével Szombathelyen szervezték a II. Aligátor-kupát, amelynek házigazdája, az Aligátor VUS gárdája az idén már szintén az élvonalban pólózik.

Zantleitner Tamás, a tatabányaiak vezetőedzője így látta a tornát: – Jól szolgálta a felkészülésünket ez a torna. Olyan szempontból is hasznos volt számunkra, hogy megtudtuk, hogy az október harmadikai bajnoki rajtig hol és min kell még javítanunk.

Az első meccsen a házigazdákat győzték le Zantleitner Tamás vezetőedző tanítványai.

Tatabánya–AVUS 10-8. Tatabányai gólszerzők: Francsics 3, Fazekas, Szentesei 2-2, Márkus, Kistamás, Kolarik.

A folytatásban a kissé meggyengült Szeged ellen ikszeltek a kék-fehérek.

Szeged–Tatabánya 11-11. Tatabányai góllövők: Szentesei 3, Katonás, Máthé 2-2, Kolarik, Fazekas, Márkus, Kalanovics.

A Pécs ellen nagy csatában maradt alul az EBP.

Tatabánya–Pécs 8-9. Góllövőink: Francsics 3, Kistamás 2, Kalanovics, Máthé, Hoppál. Viszont a Debrecen ellen végig vezetve nyert a Zantleitner-legénység. DVSE–Tatabánya 7-9. Gólszerzőink: Katonás 4, Kalanovics 3, Francsics, Fazekas.

A záró mérkőzésen a Kaposvár jobbnak bizonyult, végül meg is szerezte a trófeát.

Kaposvár–Tatabánya 15-12. Az EBP gólszerzői: Kalanovics, Francsics, Szentesi 3-3, Máthé 2, Fazekas.