Kis színészek nagy öröme
Mik ezek?
XA várnegyedben, a palotánál találkoztunk a színészpalántákkal. Izgatottan sorakoztak fel a mellvédnél, hogy együtt gyönyörködhessenek a nem mindennapi kilátásban. Bizony volt okuk az izgalomra, hiszen nem mindenkit ér az a megtiszteltetés, hogy külön meghívást kapjon a köztársasági elnök rezidenciájába.
A csoportot Lipcsey Csaba, a palota főmérnöke vezette végig a termeken. A gyerekek a hely szelleméhez illő fegyelmezettséggel, érdeklődve hallgatták az idegenvezetést, amelynek utolsó állomása a híradásokból is jól ismert tükörterem volt. A vendégek itt találkozhattak az elnöki párral. Innen Schmitt Pál személyesen kísérte a gyerekeket dolgozószobájába, amit általában nem szoktak megmutatni a vendégeknek.
A palota teraszán közös fotó készült a köztársasági elnökkel és feleségével. Miközben a fiúk nagy izgalommal igyekeztek kijutni a teraszra, Schmitt Pál mosolyogva súgta feleségének: –Nézd Katicám, mint sok kis pingvin! Utalva ezzel a fekete nadrágban, fehér ingben toporgó gyerekekre. Mivel a köztársasági elnök időbeosztása nagyon feszes volt, a diáksereg rövid programmal készült.
A Légy jó mindhalálig-ban elhangzó zsoltárt és „A szívek melegébe” című dalt adták elő. A kis koncert remekül sikerült, a fiúkórus gyönyörű énekével mindenkinek mosolyt és meghatottságot csalt az arcára. Pesty-Nagy Kati rendező nem véletlenül választotta ezeket a dalokat, hiszen azok a közelgő karácsony meghittségének üzentét hordozzák. Makray Katalin még egy szép virágcsokrot is kapott, amelyet a dal közben Kiss Krisztofer adott át. – Nagyon zavarban voltam, de Makray Katalin arcáról sugárzott a boldogság – mesélte a Nyilas Misit alakító kisdiák.
A férfias kézfogás mellett Schmitt Pál a karácsony igazi üzenetével búcsúzott a gyerekektől, miszerint a valódi gazdagság a lelkünkben lakik.
A palotából kifelé menet még egy kis meglepetés is várta a csapatot. Mindenki kapott egy, a Sándor-palotáról szóló könyvet.
Az épületet elhagyva aztán megeredt a színész palánták nyelve és egymás szavába vágva sorolták kinek, mi tetszett a legjobban. Az aranyozott bútorokon keresztül a kékfüggönyös termen át, a kilátásig szinte minden elhangzott, még a cipőtisztító gépet is megemlítették.
A Jászai Mari Színházból delegált kis csapat egy életre szóló élménnyel lett gazdagabb, Schmitt Pál és Makray Katalin pedig csakúgy, mint a palota munkatársai a gyerekek tehetségében gyönyörködhetett.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 0 hozzászólás érkezettHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - KEMMA.HU
Fizessen elő a 24 Órára! | Cégtár | Olcsó receptek | ValóVilág5 | Nettóbér kalkulátor | Napi menü | Traffipax | LADIK - a végeredmények | Szállás | Séta | Ladik | Balesetek | Nagy ízvadászat | Jelentkezz Kemma-lánynak!
Képgalériák
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Bencsik János | Czomba Péter | Czunyiné Dr. Bertalan Judit | Debre Viktor | Dr. Tittmann János | Dr. Völner Pál | Hernádi László | Kassai Viktor | Kiprich József | Kisvárdai István | Léber Gabriella | Meggyes Tamás | Michl József | Molnár Attila | Popovics György | Schmidt Csaba | Sidi Péter | Tétényi Éva | Vincze István | Vujity Tvrtko
Astronet – A nap gondolata
Semmilyen szél sem kedvező annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart. Seneca-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Zsenge zöldségekkel
A tavasz első kincsei - a spárga, a cukorborsó, a karalábé, az újrumpli, a friss tök és a zsenge répa - ilyenkor jelennek meg a piacon. Érdemes belőlük minél többet és többfélét készíteni!









