Az oroszlányi csapat az utolsó előtti helyre csúszott vissza.

Kyle Riddley (labdával) jó játéka is kevés volt a győzelemhez

MVM-OSE LIONS–DEAC 78–81 (18–20, 26–22, 15–22, 19–17)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 1087 néző, vezette: Kapitány G., Ádám J., Fodor A.

Oroszlány: Riddley 24/6, Ruják 2, Szabadfi 2, John Jr. 9/6, Polutak 12. Csere: Balsay 8/3, Gholston 21/3, Gáspár. Vezetőedző: Simon Petrov.

Kaposvár: Edwin 18/6, Hőgye 6/6, Drenovac 18/3, Williamson 12, Buljevic 6. Csere: Tadics 5/3, Mócsán 16/12, Czermann. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

Kipontozódott: Hőgye (29.), Tadics (40.).

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–7, 7. p.: 6–13, 7. p.: 12–13, 10. p.: 16–20, 13. p.: 24–30, 16. p.: 34–32, 19. p.: 42–38, 23. p.: 46–49, 28. p.: 51–62, 30. p.: 59–62, 31. p.: 60–67, 35. p.: 65–67, 38. p.: 67–75, 40. p.: 78–79.

A visszavágók első körében a Debrecent látta vendégül az utolsó idei mérkőzését játszó MVM-OSE Lions. A fordulót a nyolcadik helyről váró Oroszlány esélyeit nem növelte, hogy Illés Máté, Khalid Thomas és Werner Viktor játékára továbbra sem számíthatott Simon Petrov vezetőedző.

Polutak kosarával kezdődött a mérkőzés, amire azonban DEAC zsinórban hét ponttal válaszolt. A vendégcsapat a következő percekben is tartotta előnyét, miközben a hazaiak szembetűnően sok hárompontost hagytak ki. Gholston pályára lépése hozott változást a mérkőzésbe, innen kezdve sokkal lendületesebb lett a Lions támadójátéka, az amerikai játékos triplájával (a hetedik hazai csapatkísérletből ez volt az első találat!) pedig 13–12-re jött fel. A hátralévő percekben a Debrecen elsősorban a jól játszó Drenovac pontjaival őrizte előnyét, a vendéglátó pedig Polutak és Gholston kosaraival tartotta a lépést.

A második negyed elején tartotta öt pont körüli előnyét a DEAC, a hazaiaknál a jól teljesítő Polutak, a vendégeknél Mócsán volt a legeredményesebb a mérkőzés ezen szakaszában. A negyed közepén Gholston kapta el ismét a fonalat, zsinórban hat pontot szerzett, így negyed órányi játék után ismét átvette a vezetést a Lions (34–32). Gholston után Riddley-n volt a sor: ezúttal az oroszlányi iányító dobott egymás után nyolc pontot, a félidőben pedig 44–42 volt a az MVM-OSE javára.

A harmadik negyed elején a kitűnő dobóformát mutató Mócsán révén a vendégcsapat visszavette a vezetést. A játékrész közepén aztán teljesen szétesett a hazaiak támadójátéka, amely öt percen keresztül mindössze Riddley triplájával tudta gyarapítani pontjainak számát, a remekül védekező Debrecen pedig ezt kihasználva elhúzott 62–51-re. Simon Petrov ekkor időt kért, ami eredményre vezetett: egymás után nyolc pontot szerezve visszajött a mérkőzésbe a házigazda (59–62). A negyedet Edwin duplája zárta le.

A záró játékrészben mindkét csapat keményen védekezett, alig láthatott a nézőközönség sikeres akciót. A 35. percben, Riddley hárompontosa után az Oroszlány felzárkózott 67–65-re, de három perccel később a mezőny egyik legjobbjának bizonyuló Edwin irányításával már 75–67 volt a Debrecen javára. Elúszni látszott a mérkőzés a házigazda szempontjából, de Riddley vezetésével az utolsó percben 79–78-ra zárkózott fel a hazai csapat. Ekkor már mindkét fél a faultokra játszott, amelyből végül a vendégek jöttek ki jobban: négy másodperccel a vége előtt Gholston szabálytalankodott Drenovaccal szemben, amit a játékvezetők sportszerűtlennek ítéltek, így amellett, hogy a szerb értékesítette mindkét büntetőjét, a DEAC megtarthatta a labdát, amivel eldőlt a mérkőzés.

Az MVM-OSE Lions nagyot küzdött, de sérültjei hiányát nem bírta el, vereségével pedig a 13., utolsó előtti helyre csúszott vissza a tabellán.

Simon Petrov: – Jó meccset játszottunk, de lehetett volna jobb is. A rövid kispad miatt a mérkőzés végén már nem maradt elegendő erőnk a fordításra.

Andjelko Mandics: – Gratulálok a srácoknak, nehéz meccset nyertünk meg, de erre számítottunk. A végén okosabbak voltunk, bár nem kellett volna ennyire szorossá tennünk a mérkőzést, hiszen 11 ponttal is vezettünk. Néha szerencsénk is volt, de azt ki kell érdemelni. A hozzáállásunk és a koncentrációnk megfelelő volt, ez hozta meg számunkra a győzelmet.