Megszenvedett Debrecenben, de nyert a KVSE

Zsinórban negyedik győzelmét aratta a harmadik helyre fellépő Komárom.

Ha nem is jó játékkal, de nyert a Komárom (zöld-feketében)

Fotó: Flajsz Peter

Kézilabda, NB I. B, női, a 13. fordulóból előrehozott mérkőzésen

DVSC Schaeffler U19–Komárom VSE 27-30 (12-16)

Debrecen, 150 néző, vezette: Dulai Á., Pisák B. K.

Komárom: Nagy É. – Szabó-Kovacsicz 5, Balogh 3, Világos 8, Temes 2, Wutschi 6, Lukovics 3/2. Csere: Orbán (kapus), Ács, Gál, Rnic 2, Gengeliczky, Nagy L. 1. Vezetőedző: Neukum Tamás.

Hétméteresek: 2/1, illetve 2/2.

Kiállítások: 6, illetve 4 perc.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 3-3, 13. p.: 6-6, 21. p.: 7-12, 30. p.: 11-16, 34. p.: 13-18, 38. p.: 17-20, 51. p.: 22-23, 56. p.: 23-28.

A mérkőzést a negyedik helyről váró Komárom esélyesként lépett pályára Debrecenben, eleinte azonban nem találta a házigazda nyitott védekezésének ellenszerét. A KVSE aztán az első félidő közepén elhúzott, de a kevésbé működő védekezése miatt a házigazda a mérkőzés hajrájához érve egy gólra felzárkózott. A komáromi csapat a mérkőzés végén aztán bebiztosította győzelmét és feljött a harmadik helyre.

Neukum Tamás: – A mérkőzés elején nem tudtunk mit kezdeni a hazaiak szokatlan, nyitott védekezésével, ráadásul a mi védekezésünk sem működött, így magunknak tettük nehézzé a meccset. A szezon végére elfáradtunk, felőrölt minket a sok betegség és sérülés, de így sem elégedhetünk meg szimplán a győzelemmel, magasabb szintű játékot kellene mutatnunk, mert a mostani teljesítményünk nem volt előremutató.