2023.11.27. 21:25

A hajrában döntötte el a mérkőzést a Komárom

Nehéz meccsen szerezte meg a két pontot a KVSE.

A hét gólt szerző Marija Rnic (labdával) és a Komárom is alaposan megküzdött a győzelemért

Fotó: Flajsz Péter

Kézilabda, NB I. B, női, a 14. fordulóból előrehozott mérkőzésen

Komárom VSE–PTE PEAC-SIPO 30–27 (14–15)

Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 60 néző, vezette: Kovács-Sebők S., Vastag-Réti R. R.

Komárom: Nagy É. – Szabó-Kovacsicz 1, Világos 3, Nagy L., Balogh 3, Lukovics 2, Gengeliczky 3. Csere: Orbán (kapus), Gál, Rnic 7, Wutschi 4, Temes 7. Vezetőedző: Neukum Tamás.

Hétméteresek: 4/4, illetve 0.

Kiállítások: 4, illetve 10 perc.

Az eredmény alakulása: 11. p.: 6–6, 14. p.: 9–6, 26. p.: 12–15, 33. p.: 16–15, 38. p.: 16–18, 47. p.: 23–21, 51. p.: 23–24, 57. p.: 28–25.

A mérkőzés nagy részében felváltva vezetett a két csapat, a rövid kispaddal rendelkező és puhán játszó KVSE nehezen bírt a harciasabb pécsi alakulattal. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó Nagy Éva és Temes Bernadett vezette Komárom az utolsó percekben törte meg a mezőny második feléhez tartozó riválisa ellenállását és végül megszerezte a győzelmet, megőrizve negyedik helyét a tabellán.

Neukum Tamás: – Lelkesen játszottunk és nagyot küzdöttünk egy a tabellán elfoglalt helyezésénél többre hivatott csapat ellen, bár magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Láttam pozitívumokat, bizonyos periódusokban jól játszottunk. Több van a lányokban, de meg kell érteniük, hogy még keményebb munkára van szükségük ahhoz, hogy ezt kihozzák magukból. Ettől függetlenül természetesen örülök ennek a kevés játékossal kiharcolt fontos győzelemnek és gratulálok a csapatnak.