Elek Gábor győzelemmel tért vissza korábbi sikerei színhelyéhez.

A Vitézek (piros-fehérben) a fővárosban építette tovább győzelmi sorozatát

Forrás: Facebook/Esztergomi Vitézek

Kézilabda, NB I. B, női, 11. forduló
Ferencvárosi TC U19–Esztergomi Vitézek 21–28 (13–16)
Budapest, 300 néző, vezette: Dulai Á., Pisák B. K.
Esztergom: Herczeg – Horváth 2, Pap 1, Ábrahám 1, Szucsánszki 1, Takács 6/2, Hajtai 8. Csere: Berkesi, Merő (kapusok), Farkas 2, Csiki 3, Tomasek, Valovics 1, Varga, Majoros 3, Albert. Vezetőedző: Karvalics Tamás.
Hétméteresek: 4/3, illetve 5/2.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–2, 10. p.: 8–8, 23. p.: 8–15, 35. p.: 15–16, 40. p.: 16–20, 48. p.: 18–25.

A harmadik helyen álló Vitézek nem kezdte jól a meccset, nehezen birkózott meg a ferencvárosi fiatalok által diktált gyors tempóval és sok gólt kapott a rosszul működő visszarendeződés miatt. Aztán ahogy az Esztergom elkezdte lassítani a játékot, úgy jött az eredményesség is: a Vitézek az első félidő közepén zsinórban hét gólt lőve elhúzott ellenfelétől. A mérkőzés közepén jött egy hullámvölgy, ekkor a házigazda felzárkózott egy gólra, de miután ismét sikerült megállítani a Fradi gyors támadásait, ismét elhúzott és végül magabiztosan győzött az Esztergom. Elek Gábor, a Vitézek szakmai igazgatója tehát győzelemmel tért vissza egykori sikerei helyszínére...

Karvalics Tamás: – Gratulálok a csapatnak, amelynek a mérkőzés nehezebb időszakaiban is volt tartása.