2014.07.02. 18:34

Karnyújtásnyira a vb-től a TSC birkózója

A Tatabányai Sport Club birkózói Dunaújvárosban, Zágrábban és Szabadkán is szőnyegre léptek.

Hamburger Kinga

Tizennégy egyesület több mint száz versenyzője lépett szőnyegre Dunaújvárosban egy meghívásos versenyen, ahol a Tatabányai Sport Club versenyzői is képviseltették magukat. A tatabányai fiatalok mellett a TSC szárligeti és dadi csoportjából is többen szőnyegre léptek.

A viadalon nagyon jól teljesítettek a fiatalok, hiszen hat győztest avattak: Tolnai Rebekát, Ipó Jázmint, Zóni Dánielt, Kolecz Mátét és Tebele Marcellt, valamint a veterán korosztályban Turák Pál végzett az élen, de a többiek sem vallottak szégyent. A csapatversenyben is a dobogó második fokára állhattak fel. Zóni Dániel kapta a legjobb vendégversenyzőnek járó különdíjat.

A magyar kötöttfogású kadet válogatott Zágrábban vett részt egy nemzetközi versenyen. Az utazó csapat tagja volt a Tatabányai Sport Club birkózója, Árvai Márk is. Eredetileg hazai riválisával, a kaposvári Kajtán Olivérrel indultak volna a megmérettetésen, de Kajtán nem tudta hozni a súlyát és feljebb versenyzett. Márk két győzelem után az idei kadet Eb svéd bronzérmesével vívta a döntőt és mindössze 3-2 arányú vereséget szenvedett, így ezüstérmet szerzett. A megmérettetésen a magyarok nyerték csapatversenyt.

Az idei kadet világbajnokság előtti utolsó nemzetközi kötöttfogású felkészülési viadal – Refik Memisevic emlékverseny –  zajlott Szabadkán,  ahol a tatabányai birkózó, Árvai Márk ismét a magyar válogatott tagjaként képviselte a TSC színeit. Az egyre jobb formába kerülő Márk itt is súlycsoportja elitjében végzett és újra csak svéd ellenfele tudta megverni őt az elődöntőben, egy nagyon szoros meccsen. Ezúttal 4-3 lett az Eb-harmadik javára.

A bronzmeccset meggyőző fölénnyel nyerte a tatabányai fiú, így a dobogó harmadik fokára léphetett. Ezzel az eredményével nagy lépést tett afelé, hogy indulási jogot szerezzen a júliusi kadet világbajnokságra.

A Tatabányai Sport Club eredményei

Hamburger Kinga A Tatabányai Sport Club eredményei Dunaújváros: lányok: 24 kg: Tolnai Rebeka 1. hely (TSC-Szárliget), 24 kg: Szabó Liliána 2. hely (TSC-Szárliget), 24 kg: Belán Zsuzsanna 3. hely, 28 kg: Ipó Jázmin 1. hely, 28 kg: Ganyecz Enikő 2. hely (TSC-Szárliget), 28 kg: Molnár Hanna 3. hely (TSC-Dad), 38 kg: Palotás Viktória 3. hely, gyermek I.: 23 kg: Zóni Dániel 1. hely, 29 kg: Kolecz Máté 1. hely, diák I.: 38 kg: Tebele Marcell 1. hely, veterán korcsoport „B” kategória: 130 kg: Turák Pál 1. hely. Csapatverseny: 1. hely Dunaújváros, 2. hely Tatabányai SC, 3. hely Centrum SE Veszprém. Edző: Turák Pál és Ungi Lajos. Zágráb: 58 kg: Árvai Márk 2. hely. Edző: Katona Géza. Szerbia: 58 kg: Árvai Márk 3. hely. Edző: Katona Géza.