Sport

2014.03.23. 08:57

Remekeltek a TSC súlyemelői

Beindult a versenyszezon a Tatabányai Sport Club súlyemelő szakosztályánál. A fiatalok és a mastersek egyaránt elkezdték az idényt.

H. K.

A mastersek Budapesten, az országos bajnokságon remekeltek, míg a TSC fiataljai Szombathelyen, a Tóth Géza emlékverseny Savária kupa viadalon tettek ki magukért. Nagyon fontos volt a Savária kupa, mert ez egyben válogató is volt az ifjúsági Európa-bajnokság indulási jogáért. A mastersek nagy viadal előtt állnak, hiszen májusban hazánk rendezi a kontinensviadalt Kazincbarcikán, ennek megfelelően magas volt az indulók száma. Több mint száz versenyző küzdött a súlyokkal.

A Tatabányai Sport Club versenyzőinek eredményei: masters országos bajnokság: Budapest: M 55: +105 kg: Pócza Károly 80-114, országos csúcs, 194 kg 1. hely, M 35: 105 kg: Kovács Csaba 100-130, 230 kg, 2. hely, W 35: +75 kg: Hári Bernadett 33-45, 78 kg, 3. hely, W 45: 69 kg: Triff-Árkosi Anikó 65 országos csúcs, 80 országos csúcs, 145 kg országos csúcs, 1. hely, Savária kupa, Szombathely: felnőtt nők: 48 kg: Berki Lilla 50-60, 110 kg 1. hely, 63 kg: Nagy Szilvia 61-77, 138 kg 2. hely, 75 kg: Fábián Márta 64-74, 138 kg, 2. hely, női junior: 63 kg: Irmai Vivien 53-74, 127 kg 2. hely, serdülő: +69 kg: Pákozdi Éva 68-80, 148 kg 1. hely (ő nyerte a korosztálya különdíját is), férfi junior: 69 kg: Fekete Ádám 113-136, 249 kg, 1. hely. Felkészítő edző: Pócza Károly vezetőedző.